У 2024 році міська рада Івано-Франківської громади спрямує на підтримку місцевих медіа 15,2 млн грн. Що про це каже мер, громадські активісти та пересічні франківці.
Читайте також: «Лід сам тане, все нормально», – Марцінків про розчищення ожеледиці у місті
Про це пише “Галка” з посиланням на “Суспільне”.
Міський голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків сказав, що “підтримка ЗМІ зараз є дуже важливою”. За таке рішення 15 грудня проголосували 32 депутати на 39 сесії міської ради.
“Ми вважаємо, що зараз поменшало реклами в медіа, особливо у 2022-2023 роках. І сьогодні багато медіа зверталися до нас: “Підтримайте, дайте можливість сплачувати заробітні плати, щоб ми не скорочували працівників”. Тому ми майже з усіма медіа Івано-Франківська уклали угоди, хто мав такий намір”, — каже Руслан Марцінків.
За його словами, через медіа місцева влада комунікує з громадою, що, з його слів, є зараз важливим.
“Може багато хто що казати, але мені здається, що це є підтримка насамперед робочих місць, комунікацій, можливість отримати правдиву інформацію, зокрема про соціальні та військові програми. Тому ми працюємо і будемо надалі працювати в цьому напрямі”, — сказав Руслан Марцінків.
Депутатка Івано-Франківської міської ради від фракції “Європейської солідарності” Мар’яна Вершиніна розповіла, що проголосувала за це рішення, адже підтримує ухвалення бюджету громади на 2024 рік в цілому. Однак, вважає: гроші потрібно спрямовувати на важливіші речі.
“Я переконана, що багато грошей, крім патронатної служби, скерують на висвітлення інформації винятково міського голови. Вважаю, що це є неправильно. В період війни гроші треба зосередити на розвиток економіки й допомогу армії. Я думаю, що соціальні мережі міського голови можуть дуже сильно конкурувати зі всіма ЗМІ, які в нас є. А така “прикормка” медіа, я вважаю, є наступом на демократію”, — пояснює свою позицію Мар’яна Вершиніна.
Координатор програми “Атестація депутатів місцевих рад” від громадської організації “Центр політичних студій” Віталій Світлик каже, що такі витрати з бюджету громади є невиправданими.
“Я вважаю, що такі витрати є недоцільними, тим більше коли на вулиці — війна, і дійсно потрібна допомога нашим хлопцям. Ми бачимо в переліку, що це — приблизно 95% ЗМІ нашої громади. Для чого це потрібно, якщо в нас є соцмережі. Через Viber, Telegram можна безоплатно поширювати, що робиться”, — говорить Віталій Світлик.
Світлик додає, що міська влада Івано-Франківська впродовж останніх років стабільно використовує гроші з бюджету громади на медіа.
“Ми розуміємо, що таким чином влада купує ЗМІ, щоби про нього (Марцінківа – ред.) говорили або добре, або нічого. Коли я робив аналогію з іншими обласними центрами, не знайшов такі великі штати на патронатні служби, засоби масової інформації”, — розповідає Віталій Світлик.
“Суспільне” поцікавилося думкою іванофранківців та переселенців щодо витрат із бюджету на місцеві медіа.
“Я б не сказав, що це — мудро. Є потреби серйозніші”, — каже іванофранківець Василь Кудяк.
“Нехай він свої гроші на це дає. Преса має існувати для висвітлення подій, преса має бути для людей, а не лише для однієї персони”, — вважає переселенка з Бердянська Ярина Філімонова.
Напередодні голосування депутат Івано-Франківської міської ради Олексій Петечел опублікував допис на Facebook-сторінці, в якому вказав, що за 11 місяців 2023 року на “допомогу” місцевим медіа з міського бюджету скерували 7 млн 264 тис. 89 грн. До порівняння, у 2022 році ці видатки складали 5 млн 132 тис. 732 грн, у довоєнному 2021 році — 5 млн 920 тис. 374 грн.
Олексій Петечел додав, що ці витрати здійснені відповідно до підпрограми “Доступ громадян до публічної інформації органів місцевого самоврядування міста Івано-Франківська”.
“Упустимо той момент, що ця підпрограма не передбачає такий вид фінансування. Чи варто витрачати на це гроші, кожен платник податків нехай оцінює самостійно”, — написав Петечел.
Як писала “Галка”, Івано-Франківська міська рада 15 грудня затвердила бюджет на 2024 рік. Загальний фонд – 3,6 млрд грн. На підтримку Збройних Сил України у бюджеті громади на 2024 закладено 527 мільйонів 100 тисяч гривень. 50 тисяч учасникам бойових дій, 20 – мобілізованим: міська рада схвалила додаткову підтримку воїнів у 2024 році (ЗРАЗОК ЗАЯВИ).
У 2024 році місто витратить на міст у Пасічну 240 мільйонів, але коли його збудують – не обіцяють.
Також депутати дозволили приватизувати спорткомплекс “Електрон”. Раніше мерія його викупила, аби не втратити.