В Івано-Франківську до 8 січня 2024 триватиме open call для молодих авторів, а фестиваль-воркшоп «Прописи» відбудеться 6-10 березня.
Про це пише Галка з посиланням на Читомо.
У межах проєкту запланована професійна програма для 15 авторів-дебютантів та публічна — для всіх, хто цікавиться літературою. На читання й подіумні розмови з письменниками вхід буде вільним.
Українські письменники, критики, видавці, літературні менеджери проведуть лекції та майстер-класи для відібраних за конкурсом дебютантів.
15 молодих авторів і авторок матимуть змогу відвідати майстер-класи та лекції від українських письменників:
- Тараса Прохаська;
- Юлії Мусаковської;
- Олександра Михеда;
- Мирослава Лаюка та багатьох інших.
Крім того, учасники зустрінуться онлайн із викладачами творчого письма зі США:
- Аскольд Мельничук;
- Крістофер Меррілл;
- Рейчел Де Воскін.
Також відбудеться онлайн-майстерня поетичного перекладу «Фрази: нові поети у перекладі» у співпраці з шотландським центром творчого письма Moniack Mhor та шотландським міжнародним поетичним фестивалем StAnza.
Четверо українських і четверо шотландських поетів з січня до березня 2024 працюватимуть у межах майстерні над взаємними перекладами своїх творів. Результати роботи будуть представлені під час «Прописів» та поетичного фестивалю StAnza. Всі учасники майстерні на цьому етапі отримають стипендію в розмірі 300 фунтів стерлінгів.
У вересні 2024 двоє з-поміж українських учасників майстерні проведуть два тижні у центрі творчого письма Moniack Mhor на півночі Шотландії, щоб попрацювати із шотландськими авторами та взяти участь у творчих і перекладацьких майстер-класах. Подорож, проживання та стипендія в розмірі 700 фунтів стерлінгів будуть забезпечені організаторами.
До участі у «Прописах» запрошують дебютантів у сфері письменництва та літературної критики віком 18-35 років, які опублікували щонайменше 2 художні або критичні твори в онлайн чи друкованих збірках, однак ще не мають жодної опублікованої книжки.
Після завершення фестивалю вийде друком альманах, до якого ввійдуть твори 15 учасників та учасниць проєкту, а також їхні тексти з враженнями про фестиваль-воркшоп. Альманах буде доступний у друкованому та електронному форматах.
Щоб взяти участь у фестивалі, потрібно до 8 січня 2024 року заповнити онлайн-анкету.
С