Цього року освітня субвенція для Калуської громади — 171,7 млн гривень, на зарплати вчителів не вистачає приблизно 14 млн гривень. Дефіцит освітньої субвенції наступного року буде ще більшим.
Про це йшлося на нараді зі старостами, яка відбулася 24 листопада, повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.
Нагадаємо, освітню субвенцію виділяє держава на зарплати педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Як правило, розмір субвенції менший за потребу. Наприклад, цього року освітня субвенція для Калуської громади — 171,7 млн гривень, на зарплати вчителів не вистачає приблизно 14 млн гривень.
Для того, щоб частково компенсувати дефіцит державного фінансування, з бюджету громади на зарплати вчителів виділили 8 млн гривень, однак цього недостатньо, щоб виплачувати вчителям 20% за престижність, як було раніше.
Дефіцит освітньої субвенції наступного року буде більшим. Як повідомили на нараді, розмір субвенції складе 202 млн гривень (наступного року передбачене збільшення зарплат вчителів на 21% — Ред.) при потребі близько 250 млн гривень.
За словами заступниці міського голови Надії Гуш, якщо розподіляти субвенцію між закладами загальної середньої освіти рівномірно, то коштів не вистачатиме усім. Однак це несправедливо: в одних школах в класах навчаються 28-30 учнів, в інших, зокрема в селах, — може бути 8-10.
Якщо при розподілі субвенції виходити з кількості учнів, то в школах окремих сіл субвенції вистачить на виплату зарплати педагогам впродовж лише півроку. Ситуація може бути критичною, тож оптимізація в освіті триватиме.