-1.5 C
Ivano-Frankivsk
П’ятниця, 22 Листопада, 2024

Реклама

spot_img

На Івано-Франківщині облаштовують реабілітаційний центр для ветеранів

Волонтери “Франківського опору” на Івано-Франківщині облаштовують реабілітаційний центр для ветеранів війни “Франко Гражда”


Пише Голос-Інфо з посиланням на директора благодійного фонду “Франківський опір” Володимир Рожнов Суспільному


У чому проблема?

Реабілітація військових, що мають травми ніг, ампутації – це дуже складний і довготривалий процес як психологічний, так і фізіологічний. Адже слід вчитися заново ходити, відчувати навколишній світ.

Окрім того, не менш важливим є психологічний стан людини. Зараз більшість військових та цивільних відчувають втому, виснаженість, депресію, дратівливість, залежність і ще багато чого.

Все більше і більше військових повертається до цивільного життя,  і це переважно через поранення, травми, інвалідність та погіршення здоров’я. І навіть коли ти ще не демобілізувався, але з зони бойових дій переміщаєшся на “велику” землю на час відпустки або звільнення, то деякі речі вже вводять у ступор.


Тому Життю без війни треба буде вчитися знову.


Яке рішення?

На Івано-Франківщині волонтери “Франківського опору” облаштовують реабілітаційний центр для ветеранів війни “Франко Гражда”.


Як це працює?

Володимир Рожнов розповідає, що у серпні 2023 року придбав будинок. Зараз його реконструюють, а на території центру добудовують котельню, майстерню та відкриту веранду.


У центрі буде 10 кімнат, а також кухня, душові кабіни та санвузли.


Роботи планують завершити до травня 2024 року. Зі слів чоловіка, центр будують в гуцульському стилі.

“Це — місце, де я можу захиститися, де я можу бути в спокої. Ґражда — дуже специфічна побудова будинку. Вона візуально приємна на око, і, крім того, це — додатковий захист. У горах більше опадів, і нам бажано, щоб було місце, де ми можемо перебувати під дахом”, — розповідає Володимир Рожнов.

З його слів, на території центру планують обладнати дві печі для випалу кераміки, щоб проводити майстер-класи для військових.

Зараз над проєктом працює семеро майстрів. Один з них — тесля Богдан Сметанюк. Чоловік каже, що до початку зими разом з командою планують перекрити дах будинку.

“Ми робимо отвір для сходів. Стінку треба розбивати й кімнати доробляти. Роботи дуже багато є“, — говорить Богдан Сметанюк.

Ігор Фуфалько теж ветеран АТО. Чоловік розповідає, коли почалось повномасштабне вторгнення рф, повернувся з Бельгії, щоб захищати країну у складі 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.

Ігор був кулеметником. У серпні 2023 року у бою під Бахмутом отримав поранення. Зараз він допомагає будувати центр реабілітації для ветеранів.

“У мене вісім бойових років без трьох місяців. Повернувся, щоби молоді недосвідчені хлопці не йшли. Багато навчив тих, які зі мною були. З мого взводу вижив тільки я і командир. Робимо зараз тут для хлопців такий реабілітаційний центр, щоб вони могли займатися, щоб могли забувати про труднощі”, розповідає Ігор Фуфалько.

Центр розрахований на 40 людей. Володимир Рожнов каже, що після відкриття закладу планують робити восьмиденні заїзди для реабілітації ветеранів.

Зі слів чоловіка, військові зможуть залишатися в центрі не лише на тиждень, а й на кілька місяців.





Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
22,100ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд