5 жовтня в Музеї-оселі родини Івана Франка в Підгірках відбулася презентація книги “Ольга-Олександра” Оксани Тебешевської. У новій книзі авторка розповіла про життєву дорогу Ольги Дучимінської: з радощами дитинства і юності, з колючими дротами Сибіру й постійними переслідуваннями радянським режимом.
На презентації були присутні учні Калуської філії Калуського ліцею №10, представники місцевої влади та жителі Підгірок, інформують “Вікна” з посиланням на Музейно-виставковий центр Калуської міськради.
Вітала авторку начальниця управління культури, національностей і релігій Калуської міської ради Любов Джуган. У її виконанні присутні слухали уривок із твору Ольги Дучимінської “Мати”.
Наукова співробітниця музею-оселі Дарія Ониськів, яка вела презентацію, акцентувала на впливі Івана Франка на становлення Ольги Дучимінської — і як письменниці, і як громадської діячки.
Книга “Ольга-Олександра” — про Ольгу Дучимінську з роду Решетилович (1883–1988): учительку, письменницю, перекладачку, літературну критикиню, ув’язнену радянських таборів, активну громадську діячку.У червні цього року минуло 140 років із її дня народження, а у вересні — 35 років із дня її смерті.
Життєву дорогу Ольги Дучимінської з радощами дитинства і юності, з колючими дротами Сибіру й постійними переслідуваннями радянським режимом, творчу і громадську діяльність, її листування чи то з друзями, чи з онуком Оксана Тебешевська подає читачам у поетичному слові. У її новій книзі — два твори: поема “Ольга-Олександра” й есей “Мої дороги до Ольги Дучимінської”.
Любов Лучко розповіла про те, що її свекруха Осипа Лучко, яка пережила також ув’язнення в совєтських таборах, попри ризики смерті, зберегла рукописи Ольги Дучимінської. Знали ще з юних літ про ці рукописи Наталія Стасюк, і Леся Кирилович.
Книга Оксани Тебешевської “Ольга-Олександра” поповнила фонди музею-оселі родини Івана Франка.