Український проєкт «Краса Турботи» представлений на Бієнале архітектури у Венеції. Франківський METALAB — частина команди проєкту «Краса Турботи», що зараз презентується в українському павільйоні на венеційському бієнале.
Про це розповіли на сторінці METALAB у фейсбуці.
«Краса Турботи» — це знайомі всім українцям та українкам історії про те, як війна трансформує дійсність та простори. Бо турбота — невід’ємна частина архітектури. Бо те, про що ми дбаємо, визначає, яким суспільством ми є, описали концепцію проєкту франківці.
Дівчата з METALAB зібрали історії військових, волонтерів, активістів, митців, архітекторів та різних колективних проєктів про створення просторів турботи одне про одного в обставинах кризи. І «переповіли» їх за допомогою предметів-символів, які набули нових значень у воєнному контексті.
У Садах Джардіні — стіл з «безкінечною» скатертиною, на якій вишиті історії — її дизайн розробила Yuliia Rusylo — символізує спільні вечері, можливість обміну досвідом та спільного проживання болю.
А темна кімната Арсенале — незатишний, але безпечний простір, який доводиться «обживати», щоб переховуватися від загрози.
Команда проєкту – Анна Пашинська, Тетяна Пашинська та інші. У підготовці експозиції були використані історії проєкту Ко-Хати, вони стали частиною «Краси Турботи».
Довідково. Цього року після десятирічної перерви Україна відновила свою присутність на найбільшій архітектурній виставці світу, Biennale Architettura, повідомляє пресслужба Мінвідновлення.
Тема національного українського павільйону Before the Future (Перед майбутнім) – відображає основну тему всієї Бієнале з архітектури – The Laboratory Of The Future (“Лабораторія майбутнього”).
У виставці, яка триває пів року – з 20 травня до 26 листопада, беруть участь 35 українських архітекторів і представників інших суміжних дисциплін.
Biennale Architettura – відома міжнародна виставка з архітектури, яка відбувається що два роки у Венеції. У її рамках країни-учасники можуть облаштувати власні павільйони та презентувати своє архітектурне бачення.