У зв’язку з періодом гону оленя на території Національного природного парку “Верховинський” з 16 вересня до 23 жовтня запровадили особливий період відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду Парку”.
Саме у вересні-жовтні в горах триває гон оленя благородного — триває процес формування нових родин оленів та зародження потомства. На території лісів в осінній період встановлений особливий природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин, йдеться в офіційній інформації.
“Прохання до громадян, особливо молоді, долучатись до охорони та збереження оленя благородного. Наше завдання — берегти природу та примножувати її для наступних поколінь!” — просять у Національному природному парку “Верховинський”.
Саме у цей проміжок часу на високогір’ї Карпат можна почути шлюбний рев благородного оленя, що видають тварини у період парування. Благородний олень сурмить так, що чутно далеко. Звуки розносяться по полонинах, долинах річок та потічків на кілька кілометрів, інформують “Вікна”.
Голос ревучого оленя — різні звуки, від хрипких до низьких і протяжних, які ваблять до себе й нагадують мукання. Найточніше визначення реву оленів – це «трубний голос», саме звук труби найближчий за звучанням до голосу благородного оленя.