Під час повномасштабної війни запровадили обмеження на мисливську діяльність. На скільки це вплинуло на чисельність диких тварин в Україні загалом та на Прикарпатті зокрема?
Про це розповів начальник відділу лісового та мисливського господарства в області Роман Поціхович в програмі “Про головне в деталях”, пише Фіртка.
Зі слів Поціховича, наприкінці зими щороку мисливське господарство проводить облік звірів. Як показав облік цього року, кількість звірів у мисливських угіддях та лісах збільшилася.
“Насамперед збільшилася кількість лисиць, вовків, козулі та оленів. Після усіх результатів обліку роблять відповідні висновки та вживають певні заходи щодо врегулювання цієї чисельності. Щороку проводять врегулювання”, – зазначив Роман Поціхович.
Як зауважив голова обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Михайло Лущак, користувачів мисливськими угіддями в Івано-Франківській області є 60.
“Вони просто позбавлені права господарської діяльності, отримання коштів від надання послуг. Полювання нема, але з користувачів ніхто не знімав обов’язки охорони, підгодівлі, проведення біотехнічних заходів. Фінансово користувачі мисливськими угіддями страждають.
Розуміємо, що триває війна – й на це ніхто не звертає уваги. Вишукуємо кошти, добровільні внески. Вишукуємо, де можна знайти спонсорську допомогу у вигляді фермерських кормів. Тому цю роботу виконуємо.
Треба зрозуміти, що у мисливських господарствах працюють сьогодні фанати. Без фанатизму тут справи не було б. Ми не звертаємо увагу, що не має грошей. Люди на громадських засадах виконують обов’язки, є пенсіонери, допомагають транспортом та іншим.
З браконьєрами боремося, ловимо, притягуємо до відповідальності. Порушників досить багато. Їм перешкодою не стає війна. Вони їздять вночі, мають тепловізори, стріляють.
Багато випадків фіксуємо. Повідомляємо правоохоронні органи. Та надіємося, що ця робота активізується, бо ми не можемо покласти край цьому розгулу.
Браконьєрство не припинялося, фіксуємо багато випадків, порушень. Для людей, які нехтують законом перешкод немає і не було”, – каже Михайло Лущак.
Разом з тим, як наголошує Лущак, кількість мисливців, які були на обліку, зменшилася у два рази. Зокрема, понад 700 – на війні, чимало єгерів призвали в ЗСУ.
“Сьогодні не до полювання. Також, багато працівників займається волонтерською діяльністю”.