Головна Здоров'я У Франківську апеляційний суд повторно зобов’язав лікарню виплатити пацієнтці три мільйони гривень

У Франківську апеляційний суд повторно зобов’язав лікарню виплатити пацієнтці три мільйони гривень

0

Івано-Франківський апеляційний суд не задовольнив позов Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні щодо відмови відшкодування трьох мільйонів гривень моральної шкоди пацієнтці медзакладу Олександрі Клюбі через лікарську помилку.

Франківка Олександра Клюба розповідає про фронтомію, яку їй зробили в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні у березні 2020 року, аби вилікувати гайморит. Жінка говорить: медики сказали їй, що після цієї процедури вона того ж дня піде додому, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

“Він бив настільки молотком по черепу, що посипалися кутні зуби. Коли мене вивезли на візку з операційної, в мене зуби були виплюнуті в туалет”, — каже Олександра Клюба.

Під кабінетом, де оперували Олександру, чекала її матір Олена Лугановська. Жінка говорить, що після операції її дочку перевели в окрему палату, а згодом викликали реаніматологів. Лікар, який проводив фронтомію, не вийшов до Олени та не розповів про стан її дочки.

“Я не бачила Скульського, що її оперував. Вона почала сіріти, і у доньки почав проявлятися коричневий трикутник. Я зрозуміла, що моя дитина помирає. Тож почала кричати: “Сашо, Сашо, в тебе — діти, що ти робиш, Сашо!” Коли їй поміряли тиск, в неї було 60 на 40″, — згадує Олена Лугановська.

Мати розповідає: погіршення стану її дочки лікарка, яка асистувала під час операції, пояснила нестабільною нервовою системою після пологів.

“Я кажу: “Може ви щось там порушили, може ви дійшли до мозку?” Вона відповіла: “Та ви що? Ви думаєте, що це просто — просвердлити до мозку?” Тобто вона мені постійно брехала. Потім лікарка договорилася до того, що начебто моя донька зійшла з розуму через пологи”, — говорить Олена Лугановська.

Олександра Клюба каже: через тиждень її виписали з центральної міської клінічної лікарні, але стан не покращився. Тиск був нестабільним, постійно боліла голова, тому вона зробила МРТ голови й звернулася до Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Там, каже, їй медики повідомили, що вона помирає. Олександру поклали на стаціонар і лікували медикаментозно десять днів.

“Мені зробили знову МРТ. Мій нейрохірург хотів подивитися, чи стало краще, але він побачив погіршення. Мозок змістився ще на 7 міліметрів. Потрібно було негайно мене оперувати. Фризова трепанація черепа: у черепі робиться дірочка, через ту дірочку забирається гематома. У мене був великий крововилив”, — пояснює Олександра Клюба.

Жінка каже: відтоді її здоров’я гіршало щопівроку — зараз у неї друга група інвалідності, часткове оніміння лівої руки та ноги, напади епілепсії, неоперабельна киста у мозку, яка збільшується. У квітні 2023 року вона осліпла на праве око.

Чоловік Олександри Андрій Клюба розповідає: після того, як вони зрозуміли, що під час першої операції була лікарська помилка, і не побачили зацікавлення лікарів у видужанні Олександри, вирішили судитися. Наразі кримінальну справу закрили через строк давності, а цивільну в Івано-Франківському міському суді вони виграли.

“За півтора року у суді не було навіть одного повного засідання по кримінальній справі. Це все от правова система, яка дає можливість обвинуваченому, як змії, всюди тікати. То там — повітряні тривоги, там не з’явився обвинувачений, там не прийшов адвокат обвинуваченого”, — каже Андрій Клюба.

З його слів, цивільна справа передбачає відшкодування Олександрі центральної міською клінічною лікарнею трьох мільйонів гривень моральної шкоди, 15 тисяч гривень витрат на лікування та 86 тисяч гривень — на відшкодування втраченого заробітку.

Олександра Клюба подала апеляцію на збільшення суми відшкодування до восьми мільйонів гривень. Натомість заклад подав апеляцію на рішення суду, яке передбачає відшкодування трьох мільйонів гривень.

Розглядалися ці апеляції 10 січня в Івано-Франківському апеляційному суді.

“Відмова пацієнта від лікування та недотримання режиму були підставами погіршення її стану і, як наслідок, — оперативного втручання. Немає на сьогодні рішення суду, що набрало законної сили, де б лікар Скульський визнавав свою провину”, — розповідає представниця лікарні у суді Юля Яців.

Медик, який проводив Олександрі Клюбі фронтомію у березні 2020 року, Іван Скульський, був третьою стороною у судовому засіданні. З кореспонденткою Суспільного він спілкуватися відмовився.

“Не робіть зі судового засідання телешоу”, — сказав він знімальній групі.

Апеляційний суд ухвалив рішення відхилити обидві позовні заяви й залишити чинним рішення Івано-Франківського міського суду.

“Таких випадків у нашому місті, в нашій країні багато. Просто люди, можливо, в себе не вірять, бояться, вважають, що неможливо тих, хто від них рангом вище, притягнути до відповідальності. Ми бачимо, що у нашій державі боротися потрібно у всьому, щоб до чогось дійти й нарешті змінити нашу державу”, — говорить Андрій Клюба.

Що відомо про ситуацію Олександри Клюби

Франківка Олександра Клюба потрапила в центральну міську клінічну лікарню з гайморитом, а вийшла з інвалідністю. Жінка звинуватила медиків у непрофесійності та безвідповідальності.

Два роки Олександра Клюба намагалася отримати висновок медико-соціальної експертизи про інвалідність. Жінці надали його 2 червня 2022 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Exit mobile version