На Прикарпатті працюють два чат-боти “Кроки до дитини” та “Дитина не сама”, що можуть допомогти сім’ям прихистити дитину позбавлену батьківського піклування.
Про це пише “Галка” з пресконференції в Івано-Франківський ОВА. 21 грудня там обговорили питання захисту прав та інтересів дітей.
Благодійна організація СОС Дитячі Містечка відкрила гарячу лінію, де можна отримати короткий гайд для тих, хто звернувся у службу у справах дітей з бажанням взяти опіку над дитиною.
Також організація розробила чат-бот “Кроки до дитини” (@sos_fbc_bot), де можна дізнатися про всі форми сімейного виховання: усиновлення, опіка, піклування, дитячий будинок сімейного, прийомна сім’я і патронатне виховання. Там покроково пояснюють, що це за форми, які документи необхідно для того, щоб опікуватись дітьми та хто може це зробити.
Працівниця СОС Дитячі Містечка Івано-Франківськ Тетяна Ященко каже, що важливо розповідати про різні форми виховання:
“До того, як я почала працювати в благодійних організаціях, я навіть не здогадувалась про те, що є така велика кількість сімейних форм виховання. Я знала про усиновлення, опіку та піклування. Це – велика проблема, бо багато українців не здогадується про це. І можливо, якби вони знали, то захотіли б так виховувати дітей”, – додає Ященко.
Керівник Івано-Франківського обласного центру соціальних служб Ростислав Микитюк розповів, що на Прикарпатті діє схожий чат-бот “Дитина не сама”. Через нього сім’ї можуть прихистити дитину, яка постраждала від війни. У застосунку вони знайдуть дитину, пройдуть навчання і стануть усиновителями. Через даний ресурс від початку його функціювання, березні 2022-го року, 15 сімей стали родинами для дітей на Прикарпатті.
Менеджерка у соцсфері СОС Дитячі Містечка Івано-Франківськ Алла Котляр розповіла, що за потреби родина, що виховує прийомну дитину може отримати соціальні, психологічні, логопедичні та педагогічні послуги. За необхідності надають і матеріальну та медичну підтримку родини.
“У 2022 році в Івано-Франківську відкрили Центр укріплення сім’ї, який працює для населення всієї області. За час роботи Центру фахівці надали комплексну підтримку понад 15 000 особам, серед яких є і сімейні форми виховання”, – ділиться Котляр.