Чи на всі виклики щодо домашнього насильства приїжджає поліція?
Про це розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко у прямому ефірі “Єдиних новин”, передає Фіртка.
“Кожного разу, коли надходить виклик на лінію “102” оператори мають певні алгоритми: намагаються зібрати інформацію, яка є дуже потрібною, коли вже приїжджає безпосередньо екіпаж поліції.
Поліцейські усвідомлюють, що не завжди особа може надати усю вичерпну інформацію, перебуваючи постійно поруч з кривдником дома, коли є активна ситуація насильства.
У таких випадках оператори лінії “102” збирають часткову інформацію, проте цей виклик фіксують, його вносять у відповідну базу й скеровують за адресою інциденту найближчий екіпаж підрозділу поліції.
За вказаною адресою може прибути або патрульна поліція, або спеціалізовані екіпажі, які реагують виключно на виклики щодо домашнього насильства”, – каже заступниця міністра внутрішніх справ України.
Як зазначає Павліченко, поліцейські, коли приїжджають, то мають певні алгоритми. Перш за все вони припиняють насильство, яке вчиняється.
“Поліцейські складають адміністративні матеріали на кривдника. Інколи, виходячи з оцінки ризиків, є така форма, яка заповнюється поліцейським на місці. Поліцейський може прийняти рішення про винесення термінового заборонного припису, якщо ситуація є критичною та кривдника потрібно ізолювати з цієї ситуації.
Тому поліцейські мають всі механізми. Важливим є те, що у нас збільшилася не тільки кількість звернень до правоохоронних органів, тобто до поліції на лінію “102”, а й пропорційно збільшилася кількість складення адміністративних протоколів, кількість винесення термінових приписів, кримінальних справ і тих матеріалів, які направлені у суд.
Цей показник постійно нами відстежується, бо це не питання тільки звернення до поліції, а й питання реагування з боку поліції”, – наголосила Катерина Павліченко.