Косівчанин Тарас Лесюк потрапив до чоловічої збірної України з біатлону, яка зараз готується до першої класичної естафети сезону на рівні Кубка світу. Це втретє у своїй кар’єрі Тарас змагатиметься у класичній естафеті Кубка світу. Загалом, для Лесюка це буде 24-й старт на турнірі такого рівня.
Про це інформує Галка з посиланням на “Суспільне Спорт”.
*Тарас Лесюк. Фото: Dmytro Yevenko / biathon.com.ua.
Довідково: Тарас Лесюк народився 21 серпня 1996 року – у селі Текуча, що на Косівщині. Його першим роком у біатлоні став 2010, до збірної він доєднався у 2018 році.
Кубок світу з біатлону відбудеться у шведському Естерсунді у четвер, 30 листопада, о 16:20 за київським часом. До складу “синьо-жовтих” на чоловічу естафету увійшов Тарас Лесюк, який бігтиме третім. Востаннє в естафеті на рівні Кубка світу біатлоніст змагався у грудні 2022-го, коли в австрійському Гохфільцені посів з командою 12-е місце. Дебютував Тарас на рівні Кубка світу у 2019 році в канадському Кенморі та посім сьоме місце. У нинішньому сезоні Лесюк вже друге бігтиме на Кубку світу — в індивідуальній гонці фінішував 49-м з двома штрафними хвилинами.
Перед чоловічою естафетою Тарас Лесюк поспілкувався із журналістами “Суспільне Спорт”. Біатлоніст розповів про попередні старти, оцінив власний рівень у нинішньому сезоні та згадав перемогу в масстарті у межах літнього чемпіонату світу.
Про досвід виступів у естафетах
“Остання естафета на Кубку світу була у Гохфільцені минулого року. Складна естафета, чесно кажучи: погодні умови були складні, сніг важкий, траса. Там, де накатано було, де спортсмени проїжджають — по одній траєкторії треба було їхати, а як виїжджаєш з неї, то свіжий сніг уповільнює твою швидкість. Дуже радий, що дали шанс спробувати допомогти команді, показати хороший результат. Я спробую зробити від себе все можливе, щоб виправдати сподівання тренерів та показати якомога кращий результат”.
Про стратегію на прийдешній старт
“Перед естафетою важко зробити якусь стратегію. Бо в естафеті переді мною два етапи — може бути що завгодно. Може бути як хороша стрільба та швидкість, йти у лідерах, мати контакт, так само і втратити контакт з суперниками. Тож ближче до самого старту розумієш приблизно, які суперники, з ким доведеться по ходу гонки змагатися, та імпровізувати”.
Про емоційну підготовку до естафети
“Мандраж? Звичайний старт. Таких стартів було досить багато, тож казати, що переживаю, неначе це дебютна гонка — немає такого. Просто налаштуватися, виконати свою роботу, віддати всі сили на трасі та зробити хорошу стрільбу”.
Про склад команди на подальші етапи
“Хтось з біатлоністів залишить склад перед етапом у Гохфільцені? У команді досить велика конкуренція: сьогодні один, завтра — другий, післязавтра ще хтось може виділятися. Звичайно, потрібно бути більш надійним спортсменом, особливо в стрільбі, тримати швидкість під час гонки”.
Про попередні результати
“Індивідуальна гонка показала, що є як хороші, так і не дуже моменти. Хороші — це стрільба: не скажу, що ідеальна, але дуже хороша. Так само половину дистанцію гарно пройшов, далі криза прийшла. Ця криза і є той момент, який потрібно було виправити. Так, це система, мабуть, яку тренер планував, у нього є конкретний план на майбутнє, підготовка, і всі його дотримуються. І, відповідно, в усіх було така криза”.
Про перемогу в масстарті на літньому чемпіонаті світу
“«Золото» у масстарті на літньому ЧС з біатлону? Літо ніколи не порівнюю з зимою, це можна назвати різними дисциплінами. Але якийсь невеличкий відсоток упевненості він надав. Влітку я намагався щось допрацьовувати між зборами, над чимось більше працювати. І вже тоді розумів, що роблю правильно, якщо маю успіхи якісь”.
Як раніше писала Галка, уродженець Прикарпаття Тарас Лесюк завоював золоту медаль у мас-старті на літньому чемпіонаті світу-2023 з біатлону. У цій дисципліні взяли участь одразу шість українців.