У 2022 році на Прикарпатті вісім мешканців занедужали на лептоспіроз, летальних випадків не було. А за десять місяців 2023 року в області лабораторно підтвердили 19 випадків лептоспірозу, серед них — один смертельний.
Читайте також: Правець ходить поруч з війною – як вберегтися?
Про це “Галці” розповів головний державний санлікар Івано-Франківської області Руслан Савчук.
Протягом десяти місяців 2023 року на Франківщині лептоспіроз діагностували у 19 пацієнтів.
Зокрема, 11 випадків цієї інфекційної хвороби підтвердили в Івано-Франківському районі, чотири випадки зареєстрували в Калуському районі, один — на Косівщині, та ще два — на Надвірнянщині.
Відомо, що один житель Надвірнянського району, який занедужав лептоспірозом, помер. Це був 57-річний чоловік, котрий, як з’ясували фахівці, проживав у антисанітарних умовах:
“Летальний випадок стався 5 жовтня. Спочатку пацієнт поступив у Надвірнянську районну лікарню. Потім його направили в обласну клінічну лікарню, де він і помер”, — зазначив Савчук.
Цього ж місяця в Надвірнянському районі захворів інший чоловік, однак, за словами головного санлікаря області, це не пов’язані між собою випадки, адже інфекція не передається від людини до людини.
“Лептоспіроз не переходить від хворого до здорового. Ця інфекція має контактно-побутовий шлях передачі. Цей чоловік живий, він вже вилікувався. Його недугу пов’язують з вживанням немитих овочів або фруктів, які він зберігав у коморі. На подвір’ї були гризуни та, найімовірніше, саме вони інфікували їжу”, — пояснює Савчук.
Серед основних шляхів інфікування лептоспірозом головний санлікар Прикарпаття назвав:
- купання у забруднених водоймах;
- догляд за свійськими або дикими тваринами;
- харчування немитими продуктами.
Довідково: Лептоспіроз характеризується раптовим початком, хвилеподібним перебігом. Температура підвищується до 39-40°C, людину морозить. З’являється загальна слабкість, головний біль, біль у попереку, суглобах і м’язах, особливо литкових. Джерелом захворювання є гризуни, дикі та сільськогосподарські тварини.