Головна Здоров'я Де на Прикарпатті військові та цивільні можуть пройти безоплатну стаціонарну реабілітацію

Де на Прикарпатті військові та цивільні можуть пройти безоплатну стаціонарну реабілітацію

0

Наразі в Івано-Франківській області військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у 7 кластерних та надкластерних лікарнях із 14.

Як розповів «Галицькому кореспонденту» Володимир Дзьомбак, виконувач обовʼязків директора Департаменту охорони здоровʼя Івано-Франківської ОВА, до кінця 2023 року, на виконання доручення міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, така допомога стане доступною й в решті лікарень відповідного рівня.

– Кластерні і надкластерні – що це за лікарні?

Відповідно до реформи Міністерства охорони здоров’я в Україні затверджено спроможну мережу закладів охорони здоров’я, яка передбачає створення надкластерних, кластерних і загальних лікарень. Так ось, надкдастерні і кластерні лікарні – це заклади з найвищим рівнем медичної допомоги, оснащені сучасним обладнанням та надають пацієнту найширший спектр послуг.

– Тобто реабілітаційну допомогу на Прикарпатті можна отримати лише в 7 закладах?

Ні, це якщо ми говоримо про реалізацію концепції Міністерства охорони здоров`я України із розбудови системи реабілітації на базі спроможної мережі, то до кінця року вона передбачає створення реабілітаційних відділеннь у всіх кластерних та надкластерних закладах, яких у нашій області 14.

А загалом, станом на сьогодні у нашій області 15 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ про надання медичних послуг за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» і 21 – в амбулаторних умовах.

Крім того, 5 закладів уклали договори за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя».

– Реабілітація повністю безкоштовна як для військових так і цивільних, чи є платні послуги?

Вся доказова реабілітація – безоплатна для людей та повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

–Скільки в середньому повинен тривати реабілітаційний курс?

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травм, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.

– Як потрапити на проходження реабілітації і чи можна самостійно обрати заклад?

Так, ви можете самостійно обрати заклад охорони здоров’я, де бажаєте отримувати реабілітаційні послуги і для цього вам необхідне скерування сімейного лікаря, або ж профільного спеціаліста.

Детальний перелік закладів охорони здоров’я Івано-Франківщини, де можна отримати реабілітаційну допомогу за посиланням.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Exit mobile version