Головна Здоров'я В Івано-Франківській ОКЛ навчають та обмінюються досвідом медики з усієї України (ФОТО)

В Івано-Франківській ОКЛ навчають та обмінюються досвідом медики з усієї України (ФОТО)

0

17 жовтня до КНП «Обласної клінічної лікарні Івано-Франківської обласної ради» для обміну досвідом щодо ефективного управління медичними закладами у період війни завітали делегації медичних закладів та пацієнтських спільнот з інших регіонів України. 

Аби ознайомитися з роботою КНП «Обласної клінічної лікарні Івано-Франківської обласної ради» приїхали кілька делегацій: дві з Житомирської області, одна з Черкаської та ще одна з Волинської області, пише Галка з місця події.

До кожної такої групи входять представники власника закладу охорони здоров’я, представники менеджменту охорони здоров’я і представник пацієнтської організації.

“Зацікавленість усіх трьох стейкхолдерів медичних послуг дозволяє врахувати всі особливості і підходи і формувати відповідь на актуальні запити. Ми збираємо представників громад, показуємо їм успішний досвід закладів охорони здоров’я, які навчилися і активно функціонують і в часи реформ і в часи воєнного стану”, — каже координаторка проєкту від БФ «Пацієнти України» Оксана Мусієнко.

Благодійний Фонд “Пацієнти України” проводить цей захід вже втретє. У межах програми запрошенні делегації впродовж двох днів досліджуватимуть методи та специфіку роботи КНП «Обласної клінічної лікарні», і потім сформують власний план зон розвитку у своїх регіонах.

До прикладу делегація Чуднівської міської ради, що на Житомирщині, приїхала, щоб дізнатися, як наблизити послуги до жителів віддалених місцевостей, покращити якісні показники надання послуг і матеріально-технічне забезпечення:

“Маємо на меті ознайомитися з новим досвідом, запозичити підходи до функціонування та розвитку закладів охорони здоров’я”, — зазначили представники Чуднівського ЦПМСД.

З презентацією перед гостями виступила заступниця головного лікаря з медсестринства Івано-Франківської ОКЛ Наталія Ружило. Вона розповіла про складності на шляху до провадження реформ, про міжнародну співпрацю, залучення грантових коштів, волонтерство, взаємодію з медичним та немедичним персоналом, а також про особливості лікування пацієнтів.

Зокрема, йшлося й про реабілітацію військових. Наталія Ружило розказала, як їхньому колективу вдалося так швидко підлаштувати лікарню під умови війни:

“Раніше ми мали центр реабілітації, який був тільки на п’ять ліжок. Орієнтувалися тоді на післяінсультну і травматологічну реабілітацію. А коли розпочалася повномасштабна війна, ми адаптувалися дуже швидко. За неповних сім місяців зробили майже повністю ремонт силами лікарні. І за один місяць зробили дуже крутий амбулаторний зал реабілітації. Там пощастило, що маємо молоду команду, вони дуже згуртовані, амбітні, англомовні, вони всюди їдуть і всюди стукають. У нас у відділенні тільки невелика частка допомоги є власне державною, дуже багато залучено благодійних організацій”.

Тож лише за 9 місяців у реабілітаційному відділенні пролікували понад 300 пацієнтів. 

Для гостей заходу провели екскурсію новоствореним відділенням, під час якої вони мали змогу поспілкуватися з лікарями та пацієнтами. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Exit mobile version