У деяких громадах вже успішно реалізовані проєкти в рамках грантової програми “Село мрії” від провідної сільськогосподарської компанії краю “Ґудвеллі Україна”.
ТзОВ «Ґудвеллі Україна» ще у 2011 році створила соціальний фонд для надання підтримки місцевим громадам, на території яких компанія проводить свою діяльність. Починаючи з 2021 року, фінансування для потреб громад виділяють за підсумками грантового конкурсу «Село мрії».
Участь у конкурсі від “Ґудвеллі Україна” дає громадам можливість впроваджувати ідеї, які спрямовані на розвиток сільських територій. Крім того, залучаючи грантові кошти та фінансування з інших джерел, вони реалізовують важливі проєкти у сфері інфраструктури, освіти, охорони здоров’я, культури та енергоефективності.
Нагадаємо, цього року на конкурс «Село мрії» подали 63 заявки з Івано-Франківського, Стрийського та Калуського районів. 49 проєктів, які відповідали вимогам конкурсу, стали переможцями, на їхню реалізацію компанія “Ґудвеллі Україна” виділила загалом 2,8 мільйона гривень.
Серед проєктів-переможців цьогорічного конкурсу, 20 виконані у селах колишнього Калуського району: по 6 — на території Калуської міської і Верхнянської сільської громад і 8 — на території Войнилівської селищної громади. Більшість проєктів у селах Калуської і Верхнянської громад цього року стосувалася поліпшення умов в закладах освіти.
Зокрема, Копанківська гімназія подала на конкурс проєкт “Термомодернізація будівлі Копанківської гімназії”. Як повідомила «Вікнам» директорка гімназії Зоряна Яковина, за рахунок гранту, сума якого склала 60 тис. гривень, в гімназії замінили четверо дверних блоків та дверей. А саме, замінили двері до найпростішого укриття — коридору на першому поверсі будівлі гімназії, двоє дверей до спортивної зали та двері до харчоблоку. Потреба була нагальною. За словами Зоряни Яковини, старі, зношені двері щільно не закривалися, відтак у приміщеннях гуляли протяги і, звісно, втрачалося тепло. Роботи з заміни дверей виконали до початку навчального року, тож зараз умови для навчання дітей у Копанківській гімназії значно поліпшилися.
«Нові двері є сучасними і забезпечують термоізоляцію. За відчуттями у приміщенні коридору, який ми використовуємо для укриття під час повітряної тривоги, температура на 5 градусів вища, ніж було досі. Ще більший ефект буде в холодну пору року. Поліпшення умов в закладі щодня відчувають наші учні та працівники. Отримуємо також багато позитивних відгуків від батьківської спільноти», — зазначила директорка гімназії.
До 1 вересня було завершено й реалізацію грантового проєкту у Станьківській гімназії Верхнянської громади — з капітального ремонту залу для прийому їжі. Як повідомив директор гімназії Роман Ямнич, у їдальні гімназії, яка донедавна потребувала ремонту, харчується 84 дитини. На капітальний ремонт компанія “Ґудвеллі Україна” виділила грант у розмірі 60 тис. гривень. Ще 30 тис. гривень співфінансування з бюджету громади виділила Верхнянська сільська рада. У приміщенні їдальні виконали увесь комплекс робіт: починаючи від стяжки на підлозі і закінчуючи стелею. Їдальня Станьківської гімназії тепер має сучасний вигляд та відповідає усім вимогам.
Кропивницька гімназія Калуської громади — теж переможець грантового конкурсу «Село мрії» від “Ґудвеллі Україна” 2023 року. Заклад подавав проєкт “Цифровізація освітнього простору Кропивницької гімназії”. Від аграрної компанії отримали 60 тис. гривень, а співфінансування склало 6 тис. гривень. Гімназія закупила чотири телевізори для класних кімнат.
Як повідомив директор Кропивницької гімназії Микола Шевчук, з початком війни фінансування для впровадження «Нової української школи» стало на паузу. Крім того, раніше гімназія перебувала у підпорядкуванні району, ресурси якого були обмеженими, відповідно, й оснащення закладів сучасним обладнанням бажало кращого. Заявку на грантовий конкурс подали для того, щоб забезпечити телевізорами кабінети, де з 1 вересня навчаються перші, п’яті і шості класи за програмою НУШ, та кабінет фізики. Інші три кабінети для класів НУШ були забезпечені телевізорами раніше.
«Діти навчаються з використанням нових можливостей вже п’ять тижнів. Телевізори підключенні до інтернету, відтак вчителі мають можливість демонструвати додаткові матеріали на тему уроку. П’яті-шості класи поки що не забезпечені підручниками, тож вчителі виводять на екран зображення сторінок у форматі PDF і таким чином заповнюють прогалину. Школа не має обладнання для фізичного експерименту, а тепер ми використовуємо відео з демонстрацією експериментів з ресурсу Всеукраїнської школи онлайн. Без сумніву, навчання для наших дітей стало цікавішим, а уроки — більш насиченими і змістовними. Тож щира подяка компанії “Ґудвеллі Україна”, яка дає нам можливість брати участь у таких конкурсах і поліпшувати матеріально-технічну базу закладів освіти. А також — батькам, працівникам гімназії та усім небайдужим людям, які голосували за наш проєкт, забезпечили його перемогу й успішну реалізацію», — зазначив Микола Шевчук.