Головна Здоров'я На Прикарпатті паліативні хворі зможуть отримувати знеболювальні лікарські засоби

На Прикарпатті паліативні хворі зможуть отримувати знеболювальні лікарські засоби

0

Їх можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою.

З 31 серпня до програми реімбурсації включено шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою.  Отримати знеболювальні за програмою реімбурсації зможуть пацієнти, у яких встановлені основний діагноз, паліативний статус та діагноз хронічний біль.Про це йдеться на сторінці Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА.Щоб отримати знеболювальні для паліативних хворих, необхідно звернутися до сімейного або лікуючого лікаря.

  • Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.Пацієнтам із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і призначить знеболювальні засоби. Далі – звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.Завітати до будь-якої аптеки, що має договір із НСЗУ за напрямом “Опіоїдні анальгетики”, і надати працівнику аптеки е-рецепт у вигляді 16-значного номера та код підтвердження.Обрати із запропонованих працівником аптеки наявних препаратів, вартість яких відшкодовується за програмою реімбурсації.
  • Отримати анальгетики безоплатно або з невеликою доплатою.Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації, можна:
  • за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77;за допомогою дашборда на сайті НСЗУ.за допомогою чатбота «Спитай Гриця».
  • Паліативні пацієнти – це люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями, що потребують знеболення. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

    БЕЗ КОМЕНТАРІВ

    НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

    введіть свій коментар!
    введіть своє ім'я

    Exit mobile version