Громадська організація “Нові Крила” заохочує мешканців Прикарпаття долучитися до плетення “кікімор”.
Про це 21 серпня під час брифінгу в міській раді повідомила представниця центру Людмила Лучин, пише Галка.
“Все почалося з маскувальних сіток. Мені дали дуже багато гарних курток, нових, щоб ми могли порізати їх на сітки. Мені було шкода їх різати і я подумала, що з цього можна зробити маскувальні костюми. Ідей, як їх робити, у нас не було взагалі жодних, якихось варіантів в інтернеті — також. Ми починали методом експерименту: пробували, питалися у військових, чи їм це зручно”, — каже Людмила Лучин.
Організаторка розповідає, що військові просять робити масивні костюми, бо воїни в таких непомітні для телевізорів.
З того часу волонтери постійно вдосконалювали свої вміння. Перший рік великої війни плели “кікімори” щодня без вихідних, але вже у 2023 році через перевтому вирішили робити перерви на суботу та неділю.
За словами Лучак, до ініціативи вже долучилися більше тисячі людей. А найактивніше допомагають школи, табори та дитячі садочки.
Проте, каже організаторка, допомога потрібна завжди, адже на один маскувальний костюм необхідно 10 тисяч “пучків”, які вони попередньо ріжуть, випарюють, сортують за відтінками й тільки тоді наплітають на сітку.
Фото зі сторінки “Замаскуй воїна” у фейсбук
Раніше один костюм вони виготовляли за три дні, але тепер, коли “набили руку”, роблять його за 3-5 годин.
“Ми випрацювали якусь свою особливу техніку. Хлопці дуже задоволені. Вони постійно присилають фото, відео… Нещодавно мали таке екстремальне замовлення — 25 комплектів за тиждень… Ми зробили 27! Я переконалася, що ми можемо все, ми можемо працювати понад норму, коли знаємо, для чого ми це робимо”, — додає волонтерка.
Охочі можуть долучитися до плетіння на декількох локаціях в Івано-Франківську:
у Шаховому клубі “Дебют” на вулиці Незалежності 152 Б (працює з 11:00 до 18 годин).
у дворі на вулиці Коновальця 156 (час вільний);
у монастирі на Івасюка (час вільний).
Більше інформації можна знайти на сторінці “Замаскуй воїна” у фейсбук.
“Насправді допомога потрібна всюди. Треба заповнювати будь-які ніші: хтось може донатити, хтось може працювати руками, хтось може здавати кров. Я думаю, що ви точно знайдете якусь свою сферу, де ви будете корисні. Тому я закликаю всіх до волонтерської діяльності. Тільки разом ми можемо перемогти ворога”, — підсумовує Людмила Лучак.
.
Фото зі сторінки “Замаскуй воїна” у фейсбук