В Івано-Франківську найбільше опитаних, які взагалі не можуть визначитись з умовами для ведення бізнесу, — кожен сьомий респондент.
Про це йдеться у восьмому муніципальному опитуванні Міжнародного республіканського інституту (IRI), яке провели у квітні-травні 2023 року, передає Фіртка.
Так, в Івано-Франківську лише 5% опитаних мешканців оцінили рівень можливостей займатися бізнесом у місті на відмінно, 32% — на добре, 33% — середньо, 9% — погано, 6% — жахливо.
Найвищий показник серед всіх міст України в Ужгороді — 8% мешканців оцінили рівень можливостей займатися бізнесом у місті на відмінно.
До п’ятірки міст, мешканці яких вважають, що в їхньому місті комфортно займатися підприємницькою діяльністю також увійшли:
— Харків (7% назвали умови відмінними, 24% — добрими);
— Одеса (7% відмінно, 24% — добре):
— Київ (7% відмінно, 24% — добре);
— Луцьк (5% відмінно 42% — добре).
Найгірше оцінили у спроможність вести власну справу, крім згаданого Кропивницького, у Чернігові, Запоріжжі, Тернополі та Сумах.
До слова, Івано-Франківськ посів третє місце у рейтингу найкомфортніших великих міст на заході України. Першість серед обласних центрів України за комфортом виборов Луцьк. Індекс якості обслуговування та послуг, визначений на основі 18 показників, у Луцька вищий, ніж в Ужгорода, Івано-Франківська, Хмельницького чи Львова.
Крім того, згідно з опитуванням, 92% планують залишитися в Івано-Франківську після війни, лише 1% планує переїхати в іншу країну. Подібна ситуація й в інших містах України: від 86% до 96% заявили, що не збираються покидати своє місто після завершення війни.