З початком повномасштабного вторгнення підприємство переїхало до нашого міста зі столиці і стало спільною науковою лабораторією Прикарпатського національного та Херсонського державного університетів.
3D-принтери – це унікальні можливості для виробництва точної продукції. Релоковане підприємство «Екструзія в русі» сьогодні працює як виробництво, так і наукова лабораторія, розповів ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.
Окремі елементи, які пов’язані з медициною – ортези, а також джгути для зупинки кровотеч. Унікальні форми для того, щоби виливати пам’ятники та інше. Цей парк 3D-принтерів працює сьогодні як лабораторія, так і виробництво. Вони можуть допомогти у відновленні архітектури старого міста значно швидше та якісніше, йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа, пише Галка.
Підприємство «Екструзія в русі» працює в Україні з 2016-го року. Головною метою на початках, розповідає заступник директора підприємства, були постачання та реалізація 3D-принтерів та їх гарантійний і післягарантійний ремонт. З часом почали виготовляти деталі з пластмаси, в тому числі інженерні конструкції та скульптури. А з початку великої війни в Україні, «Екструзія в русі» започаткували створення кровоспинних джгутів та ортезів.
Наукова співпраця між парком 3D-принтерів та Прикарпатським національним університетом – це крок вперед для нашої освіти. Спільна наукова лабораторія – найкраща практика для студентів. Окрім того, за словами міського голови Руслана Марцінківа, ймовірно, що місто розпочне співпрацю із цим підприємством у частині відновлення пам’яток та архітектури Івано-Франківська.
До слова, «Екструзія в русі» – одне з перших підприємств в Україні, яке розробило та створило спеціальні ортези для фіксації травмованих кінцівок. А кровоспинні джгути, виготовлені на 3D-принтерах цієї лабораторії, визнані одними з найнадійніших.