-1 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 23 Листопада, 2024

Реклама

spot_img

В Івано-Франківську відкрився соціальний гуртожиток для внутрішньопереміщених осіб (фото)

В оновленому приміщенні облаштували понад сорок комфортних кімнат зі смарткухнями, сучасними меблями, побутовою технікою та санвузлами, зокрема і для маломобільних людей. Загалом у ньому проживають близько 150 осіб.

Соціальний гуртожиток відкрили на базі приміщення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Обладнали його за кошти ЄС. А це близько двох мільйонів євро.

«Гуртожиток був закритий, бо було навчання онлайн. А згодом у березні місяці почали переїзджати до нас перші ВПО, які шукали захисту, які почали переїжджати в Івано-Франківськ. І ми їх вже розселяли по всіх наших гуртожитках»,- пригадує завідувачка гуртожитками №1,2 університету нафти і газу Галина Дацько.

Ельвіра — харків’янка. Ще на початку повномасштабного вторгнення разом зі своєю сім’єю приїхала в Івано-Франківськ. Пригадувати той ранок, коли вперше пролунали вибухи в її місті, жінці досить складно.

“Ми прокинулися о 5 ранку і не розуміли, що нам робити взагалі. Звісно почалась паніка. Важко було виїжджати, бо дороги були вже переповнені і добратися до залізничного вокзалу було дуже важко. Ми зібрали, все що було, викликали таксі за великі гроші, і ось так нас вивезли”,- пригадує жінка.

А далі вони поселились в Івано-Франківську. Бо шукали не лише безпечне, а й розвинене місто.

“Нас тут дуже добре прийняли, ми навіть не очікували. Бо коли ми приїхали, ми ще були в стресі. А нас розселили, погодували і дали все, що потрібно було діткам”,- додає жінка.

Разом із сином уже два роки мешкає в гуртожитку — Ангеліна. Сюди приїхала із Черкаської області. Та все ще чекає повернення додому.

“Нам дуже сподобався Івано-Франківськ. Тут спокійно, комфортно, люди хороші. Але ті місця, де ти народився та виріс — їх ніщо не зможе замінити. Тому чекаємо, коли закінчиться війна, щоб повернутись додому. Хоч і розуміємо, що це може трапитися і не скоро”,- розповідає жінка.

Франківщина ще з початку повномасштабного вторгнення стала не лише військовим тилом, але й прихистком для 150 тисяч внутрішньопереміщених осіб.

“Люди на початку вторгнення прибували масово, і ми їх приймали. Частина з них приїздила ненадовго, але людей, які залишилися тут на постійній основі, їх також чимало. Наша область прийняла дуже багато осіб з інвалідністю, паліативних хворих, людей із вразливих верств населення. І ми маємо дбати про їхнє комфортне розміщення та проживання”,- наголошує заступниця директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Галина Сеник.

Тих, хто повернувся до своїх домівок наразі вже понад 30 тисяч.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
22,100ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд