Сьогодні, 24 листопада, в Івано-Франківську на території палацу Потоцьких відбувся флешмоб “Зав’яжись на Катерини”.
Повідомляє Інформатор.
Відвідувачі послухали лекції, як завʼязувати хустки, від солістки Національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю “Гуцулія” Людмили Кіндрат та громадської діячки Ольги Тут. Відкрили захід ансамбль «ЯМаріуполь», який заспівав кілька пісень, та вихованці центру професійно-технічної освіти. Вони влаштували показ одягу власного дизайну. Також стилістка Людмила Савляк розповіла про стилізацію українського етностилю.
Людмили Кіндрат прийшла на флешмоб у народному гуцульському вбранні. На голові – по-гуцульськи зав’язані дві хустки. Жінка колекціонує хустини, їх у неї 30 – різних кольорів, візерунків.
“Колись хустина визначала визначала соціальний статус жінки. Чим вища була хустка у гуцулів, тим заможніша була гуцулка. На заході України за часі панування Польщі середньостатистичному українцю потрібно було 10 днів ходити на роботу, аби заробити дружині на одну хустку”, – каже пані Людмила.
А ця хустка у колекції найдавніша – її передають жінкам у родині з покоління в покоління.
Дівчата, молодиці, які ще не народжували, одружені жінки та бабусі носили хустки по-різному. Є сотні способів, як пов’язати хустку – чалмою, квіткою, по-гуцульськи, з гушками тощо.
Так носили хустки дівчата:
Зовсім по іншому зав’язувалися жінки: