22.1 C
Ivano-Frankivsk
Четвер, 21 Вересня, 2023

Реклама

spot_img

У Шешорах волонтери прибрали прибережжя заповідної річки Пістинька (фото)

У селі Шешори Косівського району, що на Івано-Франківщині, волонтери організації UAnimals разом з військовими та працівниками національного природного парку “Гуцульщина” прибрали прибережжя заповідної річки Пістинька.

Акцію провели в межах Всесвітнього дня прибирання. Волонтери зібрали приблизно три тонни сміття, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

16 вересня приблизно 50 людей зібралися в урочищі Демня, аби прибрати прибережжя заповідної річки Пістинька.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Неподалік урочища розташований національний природний парк “Гуцульщина”.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ
“Так склалося, що на Гуцульщині завжди якесь побутове сміття виносили на берег. І тут спрацювала така дуже негативна традиція. Неподалік пролягає проїзна дорога. І є такі урвища придорожні, де люди скидають непотріб”, — говорить директор парку Юрій Стефурак.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Крім того, додає Стефурак, у Пістиньку потрапляють також нечистоти з відпочинкових закладів, адже їхні каналізаційні системи погано оснащені очисними засобами.

“Дуже шкода і проблемно для відпочивальників і для всіх, що така чиста артерія — заповідна річка — засмічується таким примітивним способом”, — каже Юрій Стефурак.

“Природа гине від того, що люди залишають сміття”
Сміття з прибережної зони завдовжки приблизно 500 м прибирали волонтери організації UAnimals разом з військовими та працівниками національного парку “Гуцульщина”.

Волонтери прибирали сміття з прибережної зони завдовжки приблизно 500 м. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Менеджерка IT-відділу UAnimals Аліна Хоменко каже, що такі акції потрібні, аби вберегти унікальних тварин, що проживають на цих територіях.

“На території парку живуть дуже багато унікальних тваринок, які труяться цим сміттям або їм некомфортно почуватися. Природа, на жаль, гине від того, що люди залишають все це сміття. Тому треба якось організовуватися, популяризувати ці акції, щоб люди виходили, самі прибирали й менше смітили”, — говорить Аліна Хоменко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Учасниця акції Анна Яручик приїхала з Києва, щоб доєднатися до прибирання. Дівчина каже, що про акцію довідалася із соцмереж.

“Вирішила долучитися, бо я все одно збиралася цього місяця в гори, тому вирішила поєднати приємне з корисним”, — Анна Яручик.

“Людей нічого не вчить”
Начальник Шешорівського природного науково-дослідного відділення нацпарку “Гуцульщина” Іван Олексюк, який також допомагає із прибиранням, розповідає, що в село щороку приїжджають багато туристів. З його слів, люди повинні відповідальніше ставитися до збереження природи.

“Ви знаєте: у нас завжди є недобросовісні люди, які везуть своє і ще сусідове сміття. Людей нічого не вчить. У нас тут є відеокамери, фотофіксація є, але все одно люди вночі викидають сміття”, — розповідає Іван Олексюк.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Староста села Шешори Іван Соколюк говорить, що така акція — дуже важлива. Він додає, що влада старостинського округу закликає людей укладати договори на вивезення сміття, утім не всі погоджуються.

“У нас — велике село. На жаль, комунальники не можуть впоратися із цим самі. Тому буває, що багато сміття залишається. Ми встановлюємо у деяких місцях камери спостереження, щоб фіксували. Є такі території, де вже камери поставили, і там видимий результат, що значно менше, а в деяких місцях взагалі є, що не викидають”, — розповідає Іван Соколюк.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Учасники акції сортували побутові відходи у спеціальні мішки, які потім вантажили у сміттєвоз.

Волонтерам вдалося зібрали приблизно три тонни сміття. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Загалом за менш як чотири години роботи волонтерам вдалося зібрати приблизно три тонни сміття, розповіла Аліна Хоменко.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,868ПідписникиПідписники
21,200ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд