26.1 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 23 Липня, 2024

Реклама

spot_img

В Івано-Франківську презентували інтерактивну розмальовку про архітектуру міста (ФОТО)

У Франківську, в громадському ресторані Urban Space 100, презентували розмальовку “Моя улюблена франківська розмальовка”. На її сторінках — фасади будівель, відреставровані двері, вітражі, інтерактивні завдання та цікаві факти про архітектуру Івано-Франківська.

Про це пише Галка з посиланням на Суспільне.

Над створенням розмальовки працювали авторка ініціативи “Франківськ, який треба берегти” Марія Козакевич разом з ілюстраторками Христиною Дохняк та Юлією Андріїв.

“Коли ми намалювали календар з 20 відреставрованими дверима, красивий, кольоровий, дуже багато наших поціновувачів писали: “А зробіть ще, будь ласка, розмальовку”. При чому писали дорослі. І ми подумали: дійсно, чому б і ні”, — говорить Марія Козакевич.

З її слів, розмальовку наповнили інтерактивними завданнями, фактами про архітектуру та історію міста, а також про людей, на честь яких названі вулиці. Про все це у виданні намагалися написати доступною для дітей мовою.

“Наприклад, квест — знайти маскарони цікаві, обличчя, тварин, які зображені в нас на фасадах будівель міста. Або, наприклад, двері, які розташовані на Шашкевича. На цій вулиці жила відома кулінарка Дарія Цвек. Ми, окрім розмальовування цих дверей, пропонуємо спекти медівник за її рецептом”, — розповідає Марія Козакевич.

Є у виданні й наліпки із зображеннями відреставрованих дверей, а також архітектурними елементами фасадів будинків Івано-Франківська.

“Ми можемо побачити, який вигляд має автентичний вітраж. І так можна його розмалювати за циферкою і поданими кольорами”, — каже Марія Козакевич.

Серед локацій, вибраних для розмальовки, — будинки з червоними та синіми відреставрованими дверима на вулиці Труша.

“Є кольоровий варіант цих дверей у календарі й чорно-білий, який може розмалювати кожен. Ми знаємо, що вуличка розташована відразу навпроти нашої красуні-ратуші, тож пропонуємо дітям домалювати другу частину ратуші. Так само є кілька завдань, які стосуються старовинної бруківки, яка тут збережена, і самих дверей. І кілька слів розповідаємо про Івана Труша, на честь якого названа вулиця. Дуже популярні сині двері – саме тому ми їх вибрали для обкладинки”, — розповідає Марія Козакевич.

Є в розмальовці також і будинок на вулиці Леся Курбаса, де відреставрували троє дверей.

“Ми бачимо тут і атлантів, і маскарони. Часто діти сміються: що це за така назва маскарони. Жартують, називаючи макаронами чи макарунцами. Однак, розуміємо, що вони все одно цю назву запам’ятовують. Ось тут ми й пропонуємо дітям побачити, якими бувають ці “маскарони-макарони”, і пропонуємо їм так само їх намалювати”, — говорить Марія Козакевич.

Крім розмальовки, у межах ініціативи “Франківськ, який треба берегти” автори створили “Мапу середмістя Івано-Франківська та відреставрованих дверей”. Загалом увійшли 80 локацій.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд