26.1 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 23 Липня, 2024

Реклама

spot_img

Тарас Прохасько презентував нову збірку есеїв “Бурчак” на Meridian Czernowitz

У Чернівцях на XIV міжнародних поетичних читаннях Merіdian Czernowitz вперше презентували нову збірку лауреата Шевченківської премії Тараса Прохаська з Івано-Франківська. До збірки “Бурчак” увійшли понад 30 есеїв, які письменник написав після початку повномасштабного вторгнення. 

Збірка “Бурчак” увійшла в серію короткої прози чернівецького видавництва Merіdian Czernowitz. Видання складається із 33 есеїв, які Прохасько написав впродовж останнього року. За словами письменника, він обрав їх серед творів, які писав для щотижневого видання, пише Суспільне. Чернівці.

Тарас Прохасько презентував нову збірку есеїв "Бурчак" на Meridian Czernowitz 1

Автор каже, ці твори – короткі та лаконічні, а також показують, що життя людини залежиться від того, як вона його сприймає та як собі про нього розповідає.

“Це вибірка есеїв – я б волів їх називати короткими оповіданнями, бо вони не є по-справжньому такими великомасштабними. Ідея книги у тому, що, незважаючи на те, в яких ситуаціях, нещастях та випробуваннях кожен з нас перебуває у певний час, він повинен залишатися собою. Пам’ятати своє минуле та свою історію. Нагадувати собі про своє попереднє життя і знати, заради чого він терпить усілякі труднощі”.

За словами Прохаська, назва книги “Бурчак” походить від винного напою, який поширений у Чехії. Також ілюстрації до обкладинки видання намалювала київська художниця Олена Придувалова. Вона ж ілюструвала попередні збірки Прохаська, зокрема видання “Так, але…”.

У коментарі Суспільному Прохасько розповів, що книга написана для обіймів із псом і не може нікого змінити. Водночас місцем війни у книзі є те, що вона завжди поруч.

“Ця книга останнього року, а війна вже більше як рік. І місце таке, що вона завжди поруч, що все тече через цю війну і починається загострення рефлексів”, – розповідає письменник.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд