13.3 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 30 Вересня, 2023

Реклама

spot_img

На Івано-Франківщині відбулась конференція “Співробітництво задля енергетичної безпеки громад”

Конференція “Співробітництво задля енергетичної безпеки громад”, яка відбулася в Долині 06-08 вересня, присвячена завершенню проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергетичного менеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей»

Пише Голос-Інфо з посиланням на Агенцію розвитку ОТГ Прикарпаття

Проєкт, який реалізовує МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунном за підтримки Програми ULEAD з Європою.

«Програма U-LEAD продовжує підтримувати розвиток спроможності територіальних громад. Питання енергетичної безпеки на місцевому рівні надзвичайно важливі в наш час. Упродовж шести місяців 9 громад з трьох областей отримували підтримку в розробці та впровадженні систем енергетичного менеджменту, які дозволять їм ефективно управляти та моніторити споживання енергії. Цей проєкт демонструє, що тісний діалог, обмін досвідом та синергія зусиль громад, тренерів та експертів з енергоефективності дає найкращі результати», – привітав учасників конференції Микола Сюсько, заступник керівника відділу регіональної діяльності Програми «U-LEAD з Європою».

Задля підвищення енергоефективності, зниження витрат на енергоспоживання в муніципальному секторі та ефективнішого використання альтернативних джерел енергії в Городенківській, Галицькій та Долинській громадах Івано-Франківської області, Глибоцькій, Новоселицькій та Хотинській громадах Чернівецької області, Горінчівській, Свалявській та Ясінянській громадах Закарпатської області запровадили систему енергетичного менеджменту.

За шість місяців реалізації проєкту представники громад-учасниць пройшли навчання, успішно склади тестування та стали сертифікованими енергоменеджерами.

Тепер їх основні завдання – розробка місцевих програм енергоефективності, інвентаризація викидів СО2 і впровадження заходів щодо їх скорочення, а також моделювання енергетичних балансів територій, виходячи з нових реалій.

«Прогресивна громада — це в першу чергу енергоефективна громада. І першими кроками для підвищення рівня енергоефективності є енергоменеджмент та енергомоніторинг. Завдяки проєкту в дев’яти громадах сьогодні успішно впроваджують систему енергоменеджменту. Вона дозволить досягти більшої ефективності використання енергії та зменшити споживання, що в свою чергу сприятиме зниженню навантаження на бюджет громади. Ми дуже задоволені результатами реалізації проєкту. 24 енергоменеджери пройшли навчання, отримали сертифікати і вже успішно працюють в своїх громадах. Завдяки таким проєктам, таким підходам і такій співпраці ми маємо чудовий результат», – відмічає керівниця проєкту Тетяна Данилів.

Територіальні громади під час підготовки до осінньо-зимового періоду ставлять перед собою цілі у напрямку зменшення витрат тепла в комунальних закладах при мінімальних затратах, забезпечення будівель альтернативними джерелами енергії під час аварійних відключень, а також допомоги населенню в підготовці до зими та розробити план пошуку майбутніх ресурсів опалення.

«Енергетична безпека громади починається з розуміння того, як ми будемо жити в перспективі глобального дефіциту енергоносіїв. Це не тільки те, що ми будемо робити, коли будуть відключення світла чи газу. Це передусім розуміння енергетичного переходу, де громади моделюють своє споживання і можливості місцевого виробництва енергії. Такі громади більш автономні і, як наслідок, менш залежні від зовнішніх обставин. Поодинокі рішення є, на жаль, малоефективні. Ми в «Асоціації ОТГ Прикарпаття» прагнемо до системних змін в цій сфері муніципального управління. Тому зараз ми готуємо за однією програмою фахівців для роботи в органах місцевого самоврядування, робимо інвентаризацію найбільш енергозатратних об’єктів, готуємо програми з енергоефективності, за якими підуть інвестиції. І це все робиться командно з мережею громад поки що з трьох областей західного регіону», – відмічає Ігор Мельничук, виконавчий директор МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття».

Під час дискусійної панелі «Взаємодія регіонів та громад у забезпеченні енергетичної безпеки» експерти закцентували на державних інструментах та можливостях залучення інвестицій у розвиток енергоефективності громад, сучасних тенденціях та місцевих інструментах сталого енергетичного розвитку муніципалітетів.

А громади-учасниці проєкту отримали валізи енергоменеджерів, які дозволять сертифікованим спеціалістам їхніх муніципалітетів здійснювати якісний енергомоніторинг для ефективного управління енергією та оптимізації витрат на енергоресурси.


Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,875ПідписникиПідписники
21,200ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд