6.8 C
Ivano-Frankivsk
Неділя, 10 Листопада, 2024

Реклама

spot_img

Як бійці Нацгвардії проходять триденну реабілітацію в монастирі на Івано-Франківщині

У монастирі на Івано-Франківщині бійці Національної гвардії України перед поверненням до рідних проходять триденну реабілітацію. Це — військові, які приїхали з передових позицій на Луганщині, де тримали рубежі поблизу Кремінної. Як психологи працюють з воїнами, читайте у репортажі Суспільного.

“Тут — дуже спокійно, хлопці мають можливість поспілкуватися з релігійними представниками. Тут — мальовнича природа, тобто можна вийти, подивитися, подихати свіжим повітрям. Немає великого скупчення людей. Тобто для військових, які повернулися зі Сходу, дуже спокійно. Їм цей спокій потрібен, бо вони були у зонах, де постійно дуже гучно”, — розповідає військова психологиня Нацгвардії Анастасія Андрущенко.

Військові, які проходять реабілітацію в монастирі - фото 118642

Військові, які проходять реабілітацію в монастирі

Джерело фото: Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, військовослужбовці ходять на екскурсії. Вже були на скелях Довбуша й каталися на конях.

Також бійці займаються психологічними вправами у цивільному одязі. Це — частина адаптації, каже Анастасія Андрущенко.

   - фото 118648

Джерело фото: Суспільне Івано-Франківськ

Серед військових, які проходять триденну реабілітацію, — Дмитро Старченко. Нацгвардієць каже: у Києві на нього чекає дружина та дві доньки, яких він не бачив п’ять місяців.

“Дуже раді, що повернулися. Слава Богу, що в моєму підрозділі всі цілі, живі та здорові. На жаль, не у всіх підрозділах так. Були втрати й поранені. Я потихеньку звикаю, бо було відчуття, що дуже тихо і має щось початися. Зараз вже такого немає”, — каже Дмитро Старченко.

Нацгвардієць Дмитро Старченко - фото 118644

Нацгвардієць Дмитро Старченко

Джерело фото: Суспільне Івано-Франківськ

Офіцерка-психологиня Маргарита Козаченко говорить: до кожного воїна тут — індивідуальний підхід. З її слів, така короткочасна реабілітація називається декомпресією.

“Ми з ними спілкуємося окремо, підбираємо техніки. Також ми застосовуємо метафоричні асоціативні карти, проводимо тренінги. Зазвичай, коли повертається ротна група, то виділяють від двох до чотирьох-п’яти офіцерів-психологів”, — пояснює Маргарита Козаченко.

ad

Територія монастиря - фото 118649

Територія монастиря

Джерело фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ще один нацгвардієць Дмитро, який повернувся з Кремінної, говорить: триденна реабілітація на території монастиря була корисною.

“Поспілкувався з хлопцями за інших обставин. Ми всі там розмовляли інакше — напружено. Сон в тебе інший. Все по-іншому. Тут більш невимушено це все відбувається. Люди ті самі, але спілкування зовсім інше. Тобто це дає можливість перезавантажитися, відпочити. Дехто дотепер не міг усвідомити, що він — не там”, — розповідає Дмитро.

Нацгвардієць Дмитро - фото 118645

Нацгвардієць Дмитро

Джерело фото: Суспільне Івано-Франківськ

З бійцями спілкується капелан Роман Кострабій, який нещодавно отримав звання молодшого лейтенанта. Військовим капеланством чоловік займається з 1996 року.

Капелан Роман Кострабій спілкується з бійцями - фото 118647

Капелан Роман Кострабій спілкується з бійцями

Джерело фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Священник-капелан — це людина, якій довіряють, тому що він має таке поняття, як таємниця сповіді. Нікому він це не повинен розповідати. Це — та людина, яка бачила смерть, жахи війни, і вона думає, як вийти з цього. Бо смерть та війна — це досвід, який звичайна людина не повинна мати. Людина народжена для миру, любові та радості”, — каже військовий капелан Роман Кострабій.

ad

Територія монастиря - фото 118646

Територія монастиря

Джерело фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами психологині Анастасії Андрущенко, триденні заняття із декомпресії для бійців Національної гвардії України, які повернулися із фронту, проводять по всій Україні.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
22,100ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд